[vc_row][vc_column][vc_column_text]همراه بیزمش در مجله خبری بیزمگ شوید تا یکی دیگر از اخبار دنیای کسب و کار را باهم مرور کنیم.

بارز کمپ چیست؟

بارز کمپ، یک رویداد استارتاپی است که به میزبانی گروه صنعتی بارز برگزار شده و هر دوره آن روی یک موضوع خاص متمرکز است. هدف برگزاری بارز کمپ شناسایی اساتید، دانشجویان، شرکت‌های دانش‌بنیان و به صورت کلی همه افراد توانمند بوده و منتخبین در این فرایند با حمایت و هدایت بارز اقدام به ایده پردازی، تیم سازی و پیشبرد استارتاپ‌های خود می‌نمایند.

در هر فراخوان بارز کمپ، ابتدا علاقه‌مندان به موضوع اعلام شده در قالب یک یا چند مورد از حوزه‌های پیشنهادی رویداد، اعلام آمادگی و ثبت‌نام می‌نمایند. پس از یک غربال اولیه و انجام مصاحبه، منتخبین در یک دوره فشرده سه روزه شرکت کرده و در آن ضمن تشریح و بررسی موضوع کمپ از جنبه‌های مختلف، ایده‌های اولیه خود را پخته‌تر خواهند کرد. در این دوره سه روزه انواع آموزش‌ها و اطلاع‌رسانی‌های کاربردی، به‌روز و هدفمند در یک فضای صمیمی ارائه و در انتهای آن، تیم سازی انجام خواهد شد و پس از آن هر یک از تیم‌ها به موازات ایده و پیشنهاد خود را به پیش می‌برند. تیم‌ها در این مرحله در فضای کاری که بارز برای آن تدارک دیده است مستقر شده و زیرساخت‌های لازم برای آن‌ها فراهم خواهد شد؛ علاوه بر این از خدمات منتوری و مشاور تخصصی نیز برخوردار می‌شوند. در مرحله مقدماتی تا 6 تیم مورد حمایت قرار خواهند گرفت. تیم‌ها باید پس از یک دوره سه‌ماهه طرح و ایده خود را به نتیجه قابل ارائه برسانند لذا در پایان ماه اول عملکرد تیم‌ها ارزیابی شده و با توجه به پیشرفت فعالیت آن‌ها، سه تیم منتخب مجوز ادامه فعالیت را پیدا خواهند کرد.

مزایایی که تیم‌های منتخب در این کمپ از آن برخوردار خواهند بود عبارت اند از:

تضمین همکاری:

تحقیقات نشان داده است که مهم‌ترین معضل استارتاپ‌ها یافتن مشتری و ورود به بازار کار است. بارز تضمین می‌کند در صورتی که هریک از تیم‌ها بتوانند ایده خود را به نتیجه برسانند و استارتاپشان بتواند به قابلیت‌های مورد نظر برای فعالیت مستقل برسد، به آن‌ها سفارش کار دهد و با آن‌ها همکاری نماید.

خدمات پشتیبانی و حمایت مالی:

بی‌شک هر کدام از تیم‌ها در راه پیاده‌سازی ایده خود نیاز به حمایت و پشتیبانی دارند؛ از این رو بارز خدماتی نظیر حمایت مالی، امکان بازدید از کارخانه‌های بارز، استفاده از آزمایشگاه‌ها، مشاوره فنی و … را برای تیم‌های منتخب در نظر گرفته است.

فضای کاری:

دسترسی و استفاده از فضای کاری اشتراکی بارز در دانشگاه امیرکبیر نیز از دیگر مزایای حضور در بارزکمپ است. حضور در این فضا ضمن برخورداری از امکانات مشاوره و منتورینگ، سبب گسترش ارتباطات، خلق و توسعه ایده‌های جدید و حل موانع و مشکلات خواهد شد.

مربی‌گری تخصصی:

گروه صنعتی بارز برای هر یک از حوزه‌های تعیین شده یک یا چند مربی تخصصی در نظر گرفته است که در طول دوره فعالیت تیم‌ها در کنار آن‌ها خواهند بود و آن‌ها را در راه رسیدن به اهدافشان همراهی خواهند نمود. علاوه بر این مدیران ارشد بارز نیز به فراخور نیاز، به ارائه مشاوره به تیم‌ها خواهند پرداخت.

سرمایه:

در صورتی که عملکرد تیم‌های منتخب مورد تائید بارز قرار بگیرد، با توجه به مطلوبیت و جذابیت آن‌ها برای بارز امکان جذب سرمایه خواهند داشت.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”5205″ img_size=”large” alignment=”center”][vc_column_text]

بارز کمپ چه زمانی و با چه محوریتی برگزار می‌شود؟

بارز کمپ سالی دو مرتبه برگزار می‌شود و هر دوره آن یک موضوع خاص دارد. موضوع بارز کمپ شماره ۱، تامین سفارشی قطعات صنعتی است.

توضیح بیشتر در مورد بارز کمپ شماره ۱:

در این بارزکمپ هدف تشکیل و راه‌اندازی استار‌تاپ‌هایی است که بتوانند قطعات صنعتی سفارشی را که تیراژ کم ولی تنوع بالا دارند، تامین کنند. مثلا استارتاپی که بتواند قطعات و بُردهای الکترونیک مختلف را مهندسی معکوس، طراحی و تامین کند.

ویژگی برجسته بارزکمپ:

در این دوره‌ها بارز تضمین می‌کند در صورتی که عملکرد استارتاپ شما به استانداردهای تعیین شده برسد و مورد تایید بارز قرار بگیرد، حداقل به میزان یک میلیارد تومان سفارش کار دهد. این میزان که در صورت عملکرد موفق تیم، افزایش نیز خواهد یافت می‌تواند تضمینی برای شکل‌گیری و بقای استارتاپ‌ها باشد.

درباره بارز

از زمان تاسیس گروه صنعتی بارز در سال 1363 به عنوان اولین کارخانه‌ی تایرسازی کشور، به برکت علاقه و اشتیاق مصرف کنندگان، محصولات این شرکت یعنی تایر بارز در بازار تایر ایران، وارد و به واسطه کیفیت بالای این تایرها و تکنولوژی های دریافت شده، رفته رفته به عنوان بهترین تایر ایرانی مطرح گردید.
تاریخچه انتقال تکنولوژی: پس از طراحی و شروع ساخت شرکت بارز، اولین قرارداد انتقال دانش فنی با شرکت لاستیک دنا (بریجستون ایران سابق) به امضا رسید. رفته رفته این شرکت اقدام به جذب تکنولوژی TRI روسیه و مارانگونی ایتالیا برای تولید تایرهای رادیال سواری نمود. در سال های اخیر این گروه در قالب قراردادی 10 ساله اقدام به اخذ و پیاده سازی تکنولوژی کنتیننتال آلمان به منظور تولید انواع تایرهای رادیال نمود. در حال حاضر تمامی محصولات گروه صنعتی بارز با تکنولوژی کنتیننتال آلمان طراحی و تولید شده و روانه بازار می گردند.

شما می توانید از باکس زیر اقدام به دانلود کاتالوگ و ثبت نام در این کمپ کنید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/4″][cz_button title=”دانلود کاتالوگ” id=”cz_75949″ link=”url:https%3A%2F%2Fbizmesh.ir%2Fwp-content%2Fuploads%2F2020%2F09%2F%DA%A9%D8%A7%D8%AA%D8%A7%D9%84%D9%88%DA%AF-%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D8%B2-%DA%A9%D9%85%D9%BE.pdf|||”][/vc_column][vc_column width=”1/4″][cz_button title=”ثبت نام در بارز کمپ” id=”cz_109735″ link=”url:http%3A%2F%2Fwww.barez.com%2Fbc|||”][/vc_column][vc_column width=”1/4″][/vc_column][vc_column width=”1/4″][/vc_column][/vc_row]