[vc_row][vc_column][vc_empty_space height=”30″][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_column_text]

1: افراد ثروتمند بازی پول را برای پیروزی انجام میدهند، افراد فقیر بازی پول را برای نباختن انجام میدهند.

اولین تفاوت افراد ثروتمند و فقیر این است که ثروتمندان با داشتن ثروت زیاد و افزایش روز افزون آن این افراد بخشی از هدف شان کمک به دیگران و ساختن دنیایی بهتر است، آن ها اهداف بدست آوردن ستاره ها را دارند و به ماه میرسند، اما افراد فقیر حتی نمیتوانند بزرگ فکر کنند آن ها حتی سقف خانه شان برای شان بزرگ است و متعجب از این که پیشرفت نمیکنند.

[/vc_column_text][vc_column_text]

2: ثروتمندان خود را به ثروتمند شدن متعهد کرده اند و فقرا به آن می اندیشند

افراد ثروتمند میدانند که چه میخواهند ثروت و برای رسیدن به آن فعل خواستن را تنها به کار نمیبرند، بلکه آن را عملی میکنند و خواستن توانستن است را به بهترین روش ممکن پیاده میکنند، افراد فقیر تنها در اندیشه ثروت به زندگی ادامه می دهند دریغ از این که آن فعل خواستن را عملی کنند، “گنج بدون رنج میسر نمی شود برای ثروتمند شدن باید کاری بکنید،ثروت را هدف قرار دهید و کاری جز آن نکنید.

3: ثروتمندان پیچش مو میبینند و فقرا مو را

  1. ثروتمندان موقیعت میسازند و فرصت ها را میبینند.
  2. فقرا فرصت را نادیده گرفته و خطرهای آن را میبینند.
  3. ثروتمندان به پاداش آن را میبینند.
  4. فقرا شکست های احتمالی را.
“دنیایی تفاوت است میان دیدن ها” آنچه که اهمیت دارد نحوه دیدن موقعیت ها و فرصت های موجود است، افرادی آن ها را برای موفقیت خود میبینند و دیگری با مواجعه با آن نگرانی در آن به وجود می آید، ثروتمندان فرصت را تبدیل به عمل و عمل را به موفقیت میکنند و فقرا آن را برای خود کوهی عظیم از خطرات و شکست ها میبینند و در آخر به فقر خود ادامه می دهند.

[/vc_column_text][vc_column_text]

4: ثروتمندان متمرکز بر روی خواسته خود هستند فقرا متمرکز بر روی آنچه که نمی خواهند

افراد موفق و ثروتمند بر روی هدف خود تمرکز دارند آن ها اهمیت نمی دهند که ساعت چند است، چند ساعت کار کرده اند، به فلان دوست جواب نه برای مهمانی داده اند، تمرکز آن ها روی کارشان است، مهم ترین بخش کاری آن ها این است که هرگز در کنار کاری که به اتمام نرسیده است کار دیگری را آغاز نمی کنند،“با یک دست چند هندوانه بر نمی دارند” اما افراد فقیر نه تنها بلد نیستند آن کار را چطور به پایان برسانند در میانه راه کار دیگری را شروع میکنند و در نهایت شکست میخورند و دلیل شکست خود را گردن دیگران می اندازند، هرچند افراد فقیر کاری را آغاز نمی کنند اما گاهی اقدام به انجام کاری می کنند و بدون داشتن تمرکز و صبر میخواهند به موفقیت و ثروت برسند.

5: ثروتمندان به دنبال پیشرفت و فقرا در حال فرار از مشکلات

افراد موفق و ثروتمند همیشه در حال تلاش برای بهبود محصول و خدمات خود هستند، و همیشه در حال یاد گیری و بررسی راه حل های جدید و کاربردی هستند.
فقرا نیز با مواجعه مشکلات به سرعت فرار می کنند به این امید که خود مشکل بدون انجام کاری حل شود، با هیچ کاری نکردن هیچ مشکلی حل نمی شود و آن مشکل همچنان پا برجا خواهد بود، با این تفاوت که اگر در همان لحظه به وجود آمدن مشکل تلاش برای حل آن نیز صورت می گرفت آن مشکل به بزرگی بعدها نمی شد و حل آن به سادگی امکان پذیر می بود.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_column_text]

6: ثروتمندان خود و ارزش های خود را باور دارند

اما افراد فقیر عکس این عمل می کنند و همیشه به دنبال تایید شدن هستند. افراد فقیر به خود باور ندارند و ارزش های خود را بی ارزش می دانند و همیشه به دنبال تایید شدن از دیگران در حرفه ی کاری خود هستند، این افراد به کار خود اعتماد ندارند، همیشه در این فکر هستند که آیا میزان پولی که به من داده شده حق من است، آیا من به این میزان کار کرده و یا حرفه ی من این میزان ارزش دارد؟. آن ها نه خود و نه ارزش های خود را باور ندارند و این موجب فقیر بودن آن ها می شود.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_column_text]

7: فقرا اغلب مدیریت مالی صحیح ندارند

افراد موفق در مدیریت پول خود بسیار دقیق عمل می کنند، افراد فقیر به دنبال آن هستند که یک روزی پول خوبی به دستشان برسد و از آن به بعد پول خود را مدیریت کنند، مثل این می ماند که کودکی بدون این که چهاردست و پا برود شروع به راه رفتن کند!

8: ثروتمندان کاری می کنند پول برایشان کار کند، در حالی فقرا برای پول کار می کنند

ثروتمندان از این قانون “پول ، پول می آورد ” به خوبی استفاده می کنند، آنان با اندک سرمایه خود سرمایه گذاری می کنند و آن را چند برابر می کنند، سپس سرمایه گذاری دیگری می کنند، و دیگر پول آن فرد است که کار می کند، افراد فقیر از ترس از دست دادن پول کاری نمی کنند،”سرمایه گذاری” و برای به دست آوردن پول کار می کنند.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row]