[vc_row][vc_column][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_column_text]

تیم سازی یکی از اقدامات مهم برای استارتاپ ها میباشد، زمانی کسب و کار شما جواب خواهد داد که شما دارای تیمی حرفه ای و البته وظیفه شناس باشید، با داشتن همچین تیمی و موارد متعدد دیگری که نیازمند یک استارتاپ است شما مسیر درستی را طی خواهید کرد.

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”دو روش کار آمد تیم سازی” font_container=”tag:h2|font_size:30px|text_align:right” use_theme_fonts=”yes” spc_transition=””][vc_column_text]

یکی از ابتدایی ترین روش های تیم سازی افراد شرکت در استارتاپ ویکندها و یا رویدادهای استارتاپی میباشد، این رویدادها یکی از مهم ترین فعالیت هر مجموعه استارتاپی و کسب و کار نوپا میباشد، و البته افراد علاقه مند به استارتاپ ها میباشد زیرا افراد دارای توانایی در زمینه های مختلف به دنبال تیمی هستند تا در آن فعایت مورد علاقه خود را شروع کنند.
یکی دیگر از روش های تیم سازی مراجعه به شتاب دهنده ها می باشد، بدین گونه که شخص صاحب ایده پس از ثبت درخواست خود مبنی بر صاحب ایده هستم و تایید آن از سوی شتاب دهنده، آن مجموعه با معرفی افراد حرفه ای و مورد نیاز آن ایده تیمی را تشکیل میدهد تا با حمایت آن مجموعه آن تیم استارتاپ خود را راه اندازی کند، تا با هدفی مشخص آغاز گر فعالیت خود باشند.

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”پس از تشکیل تیم چه باید کرد” font_container=”tag:h2|font_size:30px|text_align:right” use_theme_fonts=”yes” spc_transition=””][vc_column_text]

یکی از سخت ترین بخش های یکپارچه نگه داشتن تیم ها پس از تشکیل آن میباشد، چرا که بعد از تشکیل تیم افراد باید از موقعیت خود در تیم آگاه باشند، به عنوان مثال: افراد تیم باید بدانند که نظر آنها چقدر تاثیر در فعالیت آن ها دارد، اگر تمامی تصمیم گیری ها به عهدی یک شخص باشد و آن شخص به عنوان شخص نظر دهنده پس از گذشت مدتی نظر بعضی از افراد تیم را دارای اهمیت بداند و بعضی دیگر را توجه نکند،این امر موجب این میشود که افراد گروه یا از هم جدا شوند و یا دیگر به کار خود آنچنان که باید اهمیت ندهند. و در نهایت خروجی کار آن ها آنچه که باید باشد، نیست.
برای این که تیم شما به این مشکل برنخورد شما میتوایند برای هر موضوعی که مهم است جلسه ای برگذار کنید تا نظر افراد تیم را جویا شوید و همه اعضاء تیم شما خود را بخشی از کار بدانند، یعنی افراد نه تنها فعالیت کاری دارند بلکه در بررسی ایده و ایده پردازی نیز مشارکت میکنند و این امر موجب اتحاد بیشتر و البته بالا رفتن کیفیت کار افراد می شود.
البته باید این را درنظر گرفت که در این روش نیز ممکان است مشکلاتی پیش آید و افراد گروه باید مراقب مشکلات احتمالی نیز باشند.

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”با ریزش افراد تیم چه کنیم” font_container=”tag:h2|font_size:30px|text_align:right” use_theme_fonts=”yes” spc_transition=””][vc_column_text]

در صورتی که در نیمه ی راه تیم ما دچار ریزش نفرات شد نباید مایوس شد چراکه تا رسیدن به هدف ممکن است بارها و بارها این اتفاق برای افراد تیم بی افتد، تغییر نفرات تیم تا جای ادامه میابد که مناسب ترین افراد با مناسب ترین وظایف در تیم جاگاه خود را بیابند. میتوان گفت تغییر نفرات تیم گاهی برای ارتقاء سطح کیفی عمل کرد تیم ضروری میباشد.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row]