فین‌تک یا فناوری مالی به معنای کاربرد نوآورانه فناوری در ارائه خدمات مالی است. فین‌تک معادل Financial technology یا FinTech صنعتی در فضای اقتصادی است و به کمپانی‌هایی اشاره دارد که با کاربرد تکنولوژی تلاش می‌کنند خدمات مالی را کارآمدتر کنند. شرکت‌های فعال در زمینه فناوری‌های مالی عموما استارت‌آپ‌هایی هستند که تلاش می‌کنند خودشان را در سیستم‌های مالی جا بیندازند و شرکت‌های سنتی را به چالش بکشند.

همراه شتاب دهنده بیزمش شوید تا به معرفی استارتاپ های فین تکی ایران بپردازیم و با این استارتاپ ها بیشتر آشنا شویم.

1. فون پی

فون‌پی سرویس و اپلیکیشنی برای ساده‌تر کردن پرداخت‌های موبایلی آنلاین است. فون‌پی در پرداخت‌های خُرد، جایگزینی کارآمد برای روش‌های سنتی است. به طور مثال می‌توانید از فون‌پی برای پرداخت کرایه تاکسی، خرید از فروشگاه، سوپرمارکت و وبسایت‌ها و صفحات اجتماعی و هر کاربرد دیگری که نیاز به پرداخت وجود دارد.

معرفی استارتاپ های مالی و فین تکی ایران - bizmesh

2. کوانت کن

کوانت کن یک پلت فرم معاملات الگوریتمی می باشد و روی ایجاد زیرساخت های این نوع معاملات تمرکز کرده است. به این ترتیب همه بازار را در هر لحظه در نظر دارد و کوچکترین تغییرات را مشاهده می کند و محاسبات همه سهام ها را نیز ارائه می کند.

معرفی استارتاپ های مالی و فین تکی ایران

3. والکس

.والکس فعال حوزه رمزارزها (کریپتوکارنسی) به کاربران این اجازه را می دهد تا بیت کوین خرید و فروش کنند و یا سایر رمزارزها، والکس پلتفرمی برای معاملات رمزارزها در بستری امن و ساده می باشد

معرفی استارتاپ های مالی و فین تکی ایران - bizmesh

4. لندو

لندو همان ایران رنتر سابق، یک پلت فرم فروش اقساطی است. خرید از لندو با اعتبار سنجی افراد انجام می شود و کاملا آنلاین و بدون چک و ضامن است. تامین کنندگان نیز می توانند سرمایه گذاری های هوشمند انجام دهند. لندو تامین کنندگان را به خریداران متصل می کند.

معرفی استارتاپ های مالی و فین تکی ایران

5. فینتو

فینتو سیستم حسابداری آنلاین، ابری و تحت وب برای کسب و کارهای کوچک و متوسط است. بدون نیاز به نصب و نگهداری، با کمترین هزینه و با راحت ترین رابط کاربری، امور مالی کسب و کارتان را در هر مکان و هر زمان و با هر دستگاهی مدیریت کنید.

معرفی استارتاپ های مالی و فین تکی ایران - bizmesh

6. قبضینو

با استفاده از قبضینو می توانید به راحتی قبض های خود را پرداخت کنید.  در پرداخت قبضکافی است اطلاعات قبض شامل شناسه قبض و شناسه پرداخت را داشته باشید. همچنین می توانید به راحتی از امکان استعلام قبض قبضینو استفاده کنید. بعد از اتمام پرداخت در بخش سوابق می توانید اطلاعات قبض پرداخت شده را نیز مشاهده کنید. کلیه خدمات قبضینو رایگان است. مهم ترین نکته درباره قبضینو تجمیع پرداخت های دوره ای و پرداخت همگی آن هاست. همچین میتوانید از بخش مشاهده قبض قبضینو نیز استفاده کنید و اقدام به پیگیر ی قبض های پرداخت شده بکنید. سامانه پرداخت تجمعی قبضینو یک فین تک ایرانی است که سعی در حل مشکل پرداخت قبض های تجمعی دارد و با ایجاد پنل پرداخت قبض و همچنین استعلام قبض های تلفن همراه- قبض گاز – قبض برق و سایر قبوض سعی در ارایه خدامات پرداخت آسان به مشتریان را دارد.

معرفی استارتاپ های مالی و فین تکی ایران - bizmesh

7. زیبال

پرداخت یار زیبال با ارائه سرویس‌های نوین پرداخت، در راستای افزایش تراکنش‌های موفق و افزایش فروش، بستری امن برای مشتریان کسب و کار آنلاین شما فراهم کرده است. به موجب آن ارائه خدمات پرداخت در محل نیز ممکن شده است به سریع ترین روش و امن ترین حالت ممکن.

معرفی استارتاپ های مالی و فین تکی ایران - bizmesh