[vc_row][vc_column][vc_column_text]همراه بیزمش در مجله خبری بیزمگ شوید تا یکی دیگر از اخبار دنیای کسب و کار را با هم مرور کنیم.

در استراتژی‌های جدید اقتصادی، محوریت زیست‌بوم دانش‌بنیان یک اصل است. از ابتدای روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، تقویت شرکت‌ها و توسعه اقتصاد دانش‌بنیان در دستور کار قرار گرفت.

خوشحالیم که تلاشهای بخش‌های مختلف دولت در این حوزه نتایج قابل توجهی به دنبال داشته و عدد و رقم‌ها از رشدی جهش‌گونه حکایت دارد. بخشی از کارآمدی شرکت‌های دانش‌بنیان، در روزهای دشوار بیماری کرونا رخ نمود. آنجایی که کمبود اقلام بهداشتی و درمانی همچون ونتیلاتور و دستگاه سی‌تی‌اسکن حتی قدرت‌های اقتصادی دنیا را دچار چالش کرد اما در کشور ما، شرکت‌های دانش‌بنیان علی رغم شدیدترین فشارها و تحریم‌های اقتصادی،‌ با تولید این اقلام ما را از واردات بی‌نیاز کردند.

این اثربخشی، محصول اراده و برنامه‌ریزی دقیق دولت و البته همراهی و عملکرد حساب‌شده همه بازیگران موثر زیست‌بوم فناوری و نوآوری کشور است. دیروز برای شرکت در همایش تبیین نقش شبکه بانکی در نظام تامین مالی نوآوری کشور، به صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست‌جمهوری رفتم.

این صندوق ابزار مهم تامین مالی زیست‎بوم دانش‌بنیان است و خوشبختانه در سالهای گذشته عملکرد بسیار موثری در حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان داشته. آنجا سخنرانی کوتاهی داشتم که در آن ضمن قدردانی از بازیگران زیست‌بوم نوآوری، به ضرورت توسعه و تنوع روش‌های تامین مالی در این زیست بوم تاکید کردم و به شرکت‌های دانش‌بنیان بزرگ و توسعه‌یافته پیشنهاد کردم، در کنار صندوق نوآوری و معاونت علمی، بخشی از تامین مالی شرکت‌های فناور را به دوش بکشند و در توسعه آنها سهیم باشند. از بانکها هم خواستم در رویکرد خود تغییر ایجاد کرده و در ایده‌ها و خلاقیت‌های شرکت‌های دانش بنیان و فناور شریک شوند و بر ثروت خود اضافه کنند

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی دولت[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]