[vc_row][vc_column][vc_column_text]

هر ساله، هزاران استارتاپ تلاش می کنند به این امید که تبدیل به یکی دیگر از شرکت های بزرگ دنیا تبدیل شوند و داستان آن ها نیز به جمع بزرگان کسب و کار دنیا بپیوندد. البته اکثر آن ها به قله ی موفقیت نخواهند رسید، اما بعضی از آنان به عنوان رهبران صنعت شکوفا خواهند شد، با داشتن محصولی نوآورانه، عملکردی قوی و رهبری قدرتمند به شکل گیری آینده کسب و کار کمک خواهند کرد.

همراه بیزمش شوید تا با 10 استارتاپ موفق سال 2017 آشنا شوید.

1.CastBox

یکی از استارتاپ موفق سال 2017 CastBox می باشد،  CastBox قصد داشت به یوتیوب صوتی تبدیل شود، این شرکت با طراحی پلیر پادکست به کاربران کمک می کند تا جدید ترین پادکست ها را پیدا کرده و از آن ها لذت ببرند، Xiaoyu Wang بنیان گذار Castbox در رابطه با هدف خود می گوید، هدف ما این است که شما به همان سادگی یک بخش از متن را در اینترنت پیدا می کنید به همان سادگی با جستجوی بخشی از آهنگ آن را پیدا کنید، البته CastBox  در مرحله ی جمع آوری بودجه توانست 16 میلیون دلار سرمایه جذب کند تا در روند جستجوی آهنگ ها در تمامی زبان های دنیا فعالیت کند.

2.Slack

Slack  یک محیط  و پلتفورم برای اعضای تیم و افرادی است که در گروه کار می کنند و از این طریق می توانند با یک دیگر در تعامل باشند. تعامل و ارتباطی که در راستای سریع تر کردن و ساده تر کردن مسیر های رسیدن به اهداف تیمی است، این شرکت توسط  استورات باترفیلد در سال 2013 راه اندازی شد و تا به امروز 1 میلیون کاربر دارد و ارزش آن به 5 میلیارد دلار می رسد.

3. DigitalOcean

 DigitalOcean یک ارائه دهنده سرویس ابری می باشد که در سال 2011 توسط Ben and Moisey Uretsky تاسیس شد، این استارتاپ در طی 6 سال رشد بی نظیری از خود نشان داد، به طوری که در سال 2017 نام آن ها در مجله Forbes در لیست 100 شرکت ارائه دهنده خدمات ابری که 100 شرکت برتر دنیا در این زمینه بوده اند قرار گرفت، در حال حاضر به بیش از 50 هزار شرکت ارائه خدمت می کند.

[/vc_column_text][vc_message]همه ی استارتاپ ها موفق نیستند، اما این شرکت ها همه دارای ایده های موفق و رهبری با تجربه هستند به همراه سرمایه گذاری مناسب طولانی مدت برای آینده ی کسب و کار خود.[/vc_message][vc_column_text]

4. eShares

eShares یک پلتفرم است که به شرکت های خصوصی در رابطه با نیازهای سهامی خود و مدیریت آن کمک می کند، این کمپانی در حال حاضر به 6 هزار شرکت خدمات ارائه می دهد، از جمله شرکت های که از eShares استفاده می کنند:Slack/ Funding Circle / Flexport تا با نرم افزار مدیریت سهام، سهام خود را مدیریت کنند.

5. Mixpanel

یکی دیگر از استارتاپ موفق سال 2017 Mixpanel می باشد، Mixpanel با هدف ارایه خدمات آنالیز سایت‌ها و بهبود رابطه تعاملی سایت‌ها با مشتریانشان راه‌اندازی شد،هم اکنون سایت Mixpanel به حدود ۲۵۰ هزار وبسایت و اپلیکیشن خدمات می‌دهد و مشتریان این سایت‌ها سایانه ۹ تریلیون فعالیت مختلف دارند که همه آنها را آنالیز کرده تا راهکارهایی را به سایت‌های مشتری ارایه دهد. این کمپانی در سال 2009 تاسیس شد و در حال حاضر ارزش آن بیشتر از 1 میلیارد دلار است.

6. Acorns

Acorns صرفه جویی و سرمایه گذاری را برای مصرف کننده متوسط به حد امکان می رساند، زمانی که مشتری از کارت اعتباری و یا کریدیت کارت خود استفاده می کند برنامه این قالبیت را به آنان می دهد تا خرید خود را رند کرده، سپس اضافی آن را در قالب یک سبد سرمایه گذاری متنوع تبدیل می کند، این شرکت در سال 2012 تاسیس شد و ارزش فعلی آن بیشتر از 1 میلیارد دلار می باشد، که شامل 1 میلیون حساب کوچک است.

7. Shyp

Shyp با هدف راه اندازی یک سیستم نوین در ارسال بسته های پستی شما پا به میدان گذاشت، هدف آنان تغییر اساسی سیستم پست بود، شما می توانستید درخواست خود را ثبت کرده بسته ی پستی را تحویل داده و هر کجا که می خواستید آن را تحویل می دادید، آغاز به کار آنان در سال 2013 بود و با جذب سرمایه 61.1 میلیون دلاری از نوع B فعالیت خود را آغاز کردنند.

8. Petuum

Petuum با هدف افزایش سرعت آموزش یادگیری ماشین با نرم افزار توسعه داده ی خود بود، این شرکت در سال 2016 تاسیس شد و 93 میلیون دلار سرمایه از طریق سرمایه گذار سری B به دست آورد، به گفته ی خود شرکت این حجم از جذب سرمایه برای یک استارتاپ در مرحله ابتدایی بسیار زیاد است بخصوص استارتاپ شما در زمینه هوش مصنوعی و آموزش ماشین می باشد.

9. ClassDojo

ClassDojo یک بستر برای معلمان، دانش آموزان و خانواده ها ایجاد می کند، این بستر به معلمان این امکان را می دهد تا دانش آموزان و خانواده ی آنان در راستای پیشرفت درسی فرزند خود مطلع باشند و دانش آموزان برای پیشرفت تحصیلی خود خانواده ی آنان به آن ها کمک کرده، این شرکت در سال 2011 تاسیس شد و در حال حاضر در 180 کشور دنیا مورد استفاده قرار می گیرد.

10. Instacart

Instacart  یک فروشگاه آنلاین خواربار می باشد، هرآنچه که نیاز دارید را می توانید از طریق آپ موبایل و یا وب سایت آنان سفارش دهید و در کم تر از 1 ساعت آن را درب منزل خود تحویل بگیرید، این استارتاپ در سال 2012 تاسیس شد و ارزش آن 3.4 میلیارد دلار می باشد.

[/vc_column_text][vc_message]تمامی این استارتاپ ها قبل از سال 2017 تاسیس شده اند، اما موفقیت چشمگیر آنان در سال 2017 بوده است که موجب شده در این لیست قرار بگیرند.[/vc_message][vc_column_text]این نکته برای کارآفرینان بسیار مهم است که موفقیت یک شبه بدست نمی آید و باید برای آن تلاش کرد، تلاش درست در راهی که به آن باور داشته باشید نتیجه بخش خواهد بود.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]