[vc_section][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”3466″ img_size=”large” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][/vc_section][vc_section][vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=”پرورش ایده” font_container=”tag:h2|text_align:right” use_theme_fonts=”yes”][vc_column_text]

ابتدایی ترین مرحله برای رسیدن به یک کسب و کار موفق و البته یکی از چند بخش مهم موفقیت در کسب و کار ایده و پرورش ایده می باشد،افراد صاحب ایده می دانند که ایده ی آنان کامل نیست و نیاز به پرورش آن وجود دارد، اما با ندانستن آنکه چگونه می توانند ایده خود را ارتقاء دهند چگونه می توانند یک کسب و کار موفق راه اندازی کنند؟

این پرسش و سوال های ناجواب دیگر همیشه همراه شما خواهد بود مگر این که بدانید چگونه  آن را حل کرده و به پاسخ برسید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][/vc_section][vc_row][vc_column][vc_column_text]

سه بخش اصلی پرورش ایده:

بخش اول: خلق

برای بسیاری از کسب و کارها ایده پردازی نقطه شروع فعالیت آن ها میباشد. اغلب شرکت ها درد و مشکل را به خوبی شناسایی میکنند، مهم تر از تشخیص مشکل فراهم آوردن بستری مناسب برای ایده پردازی است تا آن مشکل را حل کرد.
ایده تنها مشکل را حل نمیکند، بلکه در زمینه های: شایستگی محوری و نیازسنجی مشتریان به کار میرود.
 در حوزه‌ی شایستگی‌ محوری، می‌توان از ایده پردازی به منظور افزایش توانمندی‌های شرکت استفاده کرد.
در بحث نیازسنجیِ مشتریان نیز ایده پردازی کمک می‌کند تا از فواید تحقیقات متداول در بازاریابی (مانند گروه‌های کانونی و نظرسنجی‌ها) بیش‌تر بهره‏‌مند شویم و از اشتراک‌گذاری ایده‏‌ها به عنوان فرصتی برای انجام چنین بررسی‌های سودمندی استفاده کنیم.

بخش دوم: انتخاب

انتخاب بهترین ایده خیلی قبل تر از ایده پردازی شروع میشود، و افرادی که مسئول بررسی ایده های اصلی هستند و نحوه به اجرا در آوردن آن و در اختیار گذاشتن آن ایده به اجرا کنندگان اهمیت بالای دارد. برای ساده کردن کار و رسیدن به نتیجه بهتر باید ایده ها را با استفاده از تگ تفکیک کنیم، و هر بخش آن را و یا هر ایده را در دسته ای مجذا قرار دهیم، به عنوان مثال: خودرو داخلی، خودرو خارجی، موتورسیکلت و … هر ایده را تگ گذاری میکنیم، پس از این خود را به شکلی مجزا تگ گذاری میکنیم و هر خصوصیت آن را به صورت مجزا تگ گذاری کرده و آن را از مابقی ایده ها منحصر به فرد کرده، به عنوان مثال: خودرو بنزینی، تعداد سرنشین پنج نفر، دارای سیستم راننده خودکار و … این برچسب ها باید به صورت یک فیلتر عمل کنند تا بهترین ایده به مرحله اجرا برسد.

بخش سوم: پیاده سازی

موفقیت در پیاده سازی ایده به عمکرد آن سازمان و یا شرکت در انتخاب بهترین ایده دارد و نحوه برخورد اعضاء آن مجموعه و پیش برد آن دارد.
و در ادامه موفقیت زمانی موجب میشود که تک تک اعضاء سازمان بدانند که در هر بخش از ایده پردازی کجای آن قرار داردند و مسئولیت آنان چیست.؟ هر سازمانی قبل از فرایند ایده پردازی باید مشخص کند که مجموعه افراد آن سازمان در کدام بخش از ایده پردازی مشارکت دارند و هر کدام ایده ای را که به آن داده میشود تا بررسی و عملی کند، بدانیم آن شخص توانای لازم برای انجام همچین کاری را دارا میباشد. لزوما ایده ها در خود سازمان و از دل آن بیرون نمی آید و با در نظر گرفتن مسئولیت هر فرد در نهایت میتوان به افراد موفق پاداش در نظر گرفت.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][cz_button title=”بیشتر بخوانید درباره ایده پردازی” btn_position=”cz_btn_center” btn_effect=”cz_btn_zoom_in” id=”cz_21695″ link=”url:https%3A%2F%2Fbizmesh.ir%2F%25d8%25a7%25db%258c%25d8%25af%25d9%2587_%25d9%25be%25d8%25b1%25d8%25af%25d8%25a7%25d8%25b2%25db%258c%2F||target:%20_blank|”][/vc_column][/vc_row]