چگونه استارتاپی بسازیم که موفق شود

بسیاری از مشتریان ما صاحبان استارتاپ ها هستند. بنابراین ما آنالیزها و تحلیل های انجام شده را بررسی کردیم و تصمیم گرفتیم مقاله مان را با موضوع “چگونه استارتاپی بسازیم که موفق شود” بنویسیم.(چگونه استارتاپی بسازیم که موفق شود؟؟؟)

در RubyGarage ما از Ruby on Rails برای توسعه استارتاپ ها استفاده می کنیم زیرا این چهارچوب در میان سایر چهارچوب ها بسیار مورد پسند استارتاپ ها می باشد. با این حال صحبت راجب ایجاد استارتاپ هاست و شاید شما فکر کنید که این فرآیند به آسانی امکان پذیر نیست.

این بار ما تصمیم گرفتیم یک راهنمای کوتاه برای کسانی که بطور جدی در مورد تبدیل شدن به یک فرد استارتاپی فکر می کنند بنویسیم.

1. یک ایده توسعه دهید

توسعه یک ایده و تحقق یک استارتاپ یک کار سخت است.

بسیاری از چیزها برای ساخت یک استارتاپ موثر باید در نظر گرفته شوند. نکته اصلی این است که دیدگاه استارتاپ خود را از طریق مشکلات مردم نشان دهید.

نیازهای مردم بسیار پر اهمیت تر از طرح کسب و کار هستند. (چگونه استارتاپی بسازیم که موفق شود؟؟؟)

در همان زمان انگیزه و هدف خود را از زندگی مشخص کنید. توجه خود را معطوف به محسنات برجسته خود کنید. معیارهای اصلی یک ایده موفق عبارتند از: ماندگاری(ارزش در طول زمان یا اهمیت بلند مدت)، اعتماد(امکان دفاع از آن) و پایداری(امکان اجرای یک ایده در طی یک دوره زمانی).

بنابراین شما برای ایجاد یک استارتاپ آماده هستید. اینجا یک سوال مطرح می شود، جایی که ایده از آن گرفته شده است؟ ما چندین راه تجربی برجسته داریم که به شما کمک می کند تا یک ایده عالی استارتاپی بیابید:

· فکر کردن در مورد آنچه که شما و یا افراد نزدیک به شما نا کافی می دانند. بهترین مثال Tullman و شرکت او Livongo Health است که از تکنولوژی ابری برای کمک به مردم برای مدیریت بیماری های مزمن که با دیابتی ها شروع کرد استفاده می کند.

· مدرن سازی سرگرمی شما. شبنم مغربی همیشه می خواست داستان هایی بگوید که جهان را تغییر بدهد. در حال حاضر او رئیس SoulPancake، یک امپراتوری رسانه ای رو به رشد در لس آنجلس با تمرکز بر معنویت با درآمد سالانه ای برابر با 3.9 میلیون دلار(2014) و رشد سه ساله 3044 درصدی است.

· پیدا کردن ناحیه هایی از بازار که هنوز توسط شرکت های موجود شناخته نشده اند. این نوعی است برای موسسین حرفه ای که در حال حاضر درگیر توسعه یک کسب و کار موجود از سایر مردم هستند. Bai Brands از این ابتکار برای ترکیب کردن خوراکی ها از جمله میوه قهوه ارگانیک و عصاره های چای سفید استفاده کرده است و در سال 2015 درآمد 100 میلیون دلاری داشته است.

· توسعه فضاها در حوزه های پر رونق جدید. دلیل توسعه مناطق در حوزه های پر رونق جدید این است که شرکت ها قادر به اداره تمامی نیازهای خود نیستند.

برای مثال صنعت حیوان خانگی که تقریبا 61 میلیارد دلار در سال 2015 صرف آن شده است. استارتاپی مستقر در سیاتل (Rover.com) همانند Airbnb برای نشستن سگ مورد توجه قرار گرفته است. Greg Gottesman و Philip Kimmey استارتاپ Rover.com را با سرمایه بیش از 50 میلیون دلار در سال 2011 تاسیس کردند.

2. بازار را کاوش کنید

درک بازار یکی از کلیدهای موفقیت است. اگر شما ویژگی های خاصی از حوزه کسب و کار انتخابی خود را نمی شناسید، تلاش های شما بیهوده است.(چگونه استارتاپی بسازیم که موفق شود؟؟؟)

در حوزه ای که با آن آشنا هستید بمانید. چیزی را که با آن آشنا نیستید به هیچ عنوان شروع نکنید. مصرف کنندگان و احساس آنها را به یاد داشته باشید و نیازهای آنها را کشف کنید.

3. سریع باشید

در مصاحبه خود با Business Insiders با کارآفرینان پیشرو اینترنت Kevin Ryan، Thomas Gensemer، Marc Andreessen و Mark Zuckerberg بعنوان یکی از عاملین شتاب و سرعت هستند. برای یک استارتاپ موفق، واکنش سریع به تغییرات نیازهای بازار بسیار مهم است.(چگونه استارتاپی بسازیم که موفق شود؟؟؟)

4. عزم را فراموش نکنید

محقق شدن پروژه خود شما تلاش بسیاری خواهد برد.

در چنین مواردی احتمال ایجاد یک استارتاپ موفق به عزم و تمایل شما بستگی خواهد داشت، تا کسب و کارتان سودآور باشد، همچنین توانایی غلبه بر مشکلات و خلاقیت با چالش های رقیب.(چگونه استارتاپی بسازیم که موفق شود؟؟؟)

5. خلاق باشید

تفکر خارق العاده برای اولین سرمایه گذاری و شروع کسب و کار شما ضروری است. بهترین مثال Airbnb است، اولین اجناس اجاره ای آنها اجاره اتاق خودشان با تشک های بادی بود. (چگونه استارتاپی بسازیم که موفق شود؟؟؟)

بنیانگذاران آن بسیاری از شرکت های تاسیس شده در صنعت مهمانداری را آواره کرده و میلیاردها دلار به دست آورده اند. بنابراین نترسید که فراتر از طرح های کسب و کار کلی پذیرفته شده بروید! این راجب شما و منحصر بودن شماست!

6. در مورد تیم فکر کنید

شمار افراد تیم شما نباید بیش از حد بزرگ باشد. با این حال آنها باید سطح بالایی از انگیزه درونی را در ایجاد ارزش شرکت داشته باشند.

این ها باید افراد درستی با همان راهبری و دانش بسیار مناسب باشند. چشم انداز آینده برای آنها مهمتر از حقوق بالا و پاداش باشد. Saul Klein بنیانگذار Kano Computing سه نوع از افراد استارتاپی های حرفه ای را معرفی می کند:(چگونه استارتاپی بسازیم که موفق شود؟؟؟)

· فردی که می فهمد چگونه سیستم های تکنولوژیکی برای حل مشکلات بسازد.

· فردی که فاکتورهای انسانی را از طریق مشکلات پنهان می کند و می داند به چه چیزی برای حل آنها نیاز دارد.

· فردی که می داند چگونه برای رسیدن به افراد مشکلات را حل کند.

7. تشکیلات کسب و کار را تجسم کنید

مسائل اساسی که باید به آنها توجه کنید عبارتند از:

· ثبت نام کسب و کار شما

· مشاوره حقوقی و پشتیبانی حسابداری

· ایجاد مدل مالی موثر کسب و کار شما

· ایجاد یک مدل رسمی از عملکرد کسب و کار شما

علاوه براین یک تاجر باید درک کند که در مرحله اولیه استارتاپ، یکی از مهمترین توصیه ها این است که توجه ویژه ای به لذت و راندن پروژه داشته باشد و نه پول و درآمد.(چگونه استارتاپی بسازیم که موفق شود؟؟؟)

8. ریسک ها را فراموش نکنید

ریسک ها همراهان طبیعی هر گونه تعهد جدیدی هستند.

آنها نباید شما را گمراه کنند یا مانع توسعه شما بشوند. به طور کلی یک استارتاپ می تواند با ریسک های متعددی روبرو شود.(چگونه استارتاپی بسازیم که موفق شود؟؟؟)

· ریسک بازار، آًیا بازار برای محصول شما وجود دارد؟ آیا محصول برای بعضی ها ضروری است؟ آیا مردم برای آن هزینه می کنند؟ پاسخ دادن به این سوالات یکی از وظایف اصلی قبل از انتشار محصول خود به بازار است. اگر این ریسک به نفع شماست، کسب و کارتان موفقیت آمیز است.

· ریسک محصول یکی دیگر از اولویت های مهم در هنگام ایجاد یک استارتاپ برای شناسایی محصول شما، ویژگی های آن، مشکلاتی که به کمک آن حل می شوند و ارزش آن برای سرمایه گذاری است. اگر شما قادر به انجام آن نیستید، به طور مشخص مشتریان بالقوه علاقمند به محصول شما نیستند.

· ریسک تجربه کار تیمی. یک فرد نمی تواند با تمام ریسک های خود و خودش کنار بیاید. به همین دلیل است که موضوع تیم یک موضوع مهم است. شما باید یک تیم از متخصصین که داراری دانش و تجربه کافی از حوزه کسب و کار هستند بسازید. علاوه بر این تیم لازم است تا ایده های مربوط به ساخت محصول، ورود آن به بازار و غیره را توسعه بدهد.

· ریسک مالی. بسیاری از استارتاپ ها برای اجرایی شدن نیاز به سرمایه گذاری دارند. در ابتدا این موضوع می تواند از طریق دوستان، خانواده، سرمایه گذار فرشته و صندوق های سرمایه گذاری حل شود.

هنگامی که شما برای سرمایه گذاری های جدید جستجو می کنید باید مرزهای کسب و کار را شناسایی کنید. سرمایه گذاران بالقوه شما به توانایی شما برای بیان یک طرح کسب و کار برای رسیدن به هر مرحله جدید توسعه با موفقیت پرداخت می کنند.

· ریسک حق انتشار. همیشه این خطر وجود دارد که رقبا محصول شما را کپی کنند. این موضوع مختص صنعت فناوری اطلاعات است. در حین جستجو برای سرمایه گذاران و مجریان به آسانی ایده خود را به آنها می دهید. اگر توسعه پویا نباشد این نیز امکان پذیر است.

این لیست از ریسک ها را می توان ادامه داد و موارد جدید را به آن اضافه نمود. با این وجود ریسک های مرتبط با استارتاپ شما غیر قابل کنترل نیست. همیشه راه هایی برای مدیریت آنها وجود دارد. یکی از آنها ایجاد یک MVP است که ماهیت آن این است که ایده خود را با کمترین چیزهایی که معتقد اند فرضیات شما را محدود می کند محدود کنید.

برای هر شرکت بسیار مهم است که ساده ترین نسخه از محصول خود را که آماده عرضه در بازار است ایجاد کند و به جمع آوری داده های اولیه در مورد مشتریان بالقوه کمک کند. مزیت اصلی این است که شما نباید پول زیادی صرف کنید تا بتوانید یک بازار و یک گروه هدف برای محصول خود داشته باشید.

لینک مقاله:https://virgool.io/