[vc_row][vc_column][vc_column_text]

در برهه اول چیزی که مهم است وجود ایده است یعنی باید ایده ای وجود داشته باشد که بر روی آن سرمایه گذاری انجام شود. آن هم نه هر ایده ای، ایده خوب!!

اینکه یک ایده برای سرمایه گذاری خوب هست شرایطی دارد. همراه ما در شتاب دهنده بیزمش شوید تا به چند نکته ایده و سرمایه گذار بپردازیم.

اگر ایده به مرحله اجرا درآید پروژه موفقی خواهد بود‌؟ بسیاری از ایده‌ها، زمانی ایده‌های جذابی بودند؛‌ چرا که بازار خالی از رقیب بود و محصول می‌توانست با حجم بالا به‌فروش برسد‌. اما الان آن ایده‌ها به مرحله اجرا درآمده‌اند و محصولاتشان در بازار جا افتاده‌اند و اکنون اگر شما بخواهید وارد این بازار بشوید باید با آنها رقابت کنید‌. در برخی از محصولات ما با بازار اشباع روبرو هستیم یعنی در بازار داخلی، عرضه یا با تقاضا برابر است یا بسیار نزدیک است‌.

از نگاه بازار، ایده خوب ایده ای است که کاملا نو باشد یا اینکه روش جدید برای ارائه محصول و خدمات خود داشته باشد. اما نو بودن محصول یا خدمات ریسک بالایی را به همراه دارد چون از نظر فنی تا به حال کسی آن را در کشور اجرایی نکرده و نیاز به متخصصان ویژه خود را دارد که باید حتما به فکر جمع آوری آنها بود. در کل ایده ای که مشکلات را حل کند مطمئنا سودآوری بیشتری خواهد داشت پس سرمایه گذاران باید به این نکته توجه کنند که ایده ای که می خواهند سرمایه خود را برای آن صرف کنند باید پاسخگو یک نیاز نیز باشد.

 

چند نکته قابل توجه :

 

  • ریسک همیشه با سرمایه گذار است.
  • هر نوع سرمایه گذاری هزینه در بر دارد و طبیعی است سرمایه گذاری مجانی نیست.
  • مالیات سود خود را باید بپردازید که بسته به نوع قوانین حاکمیت کشور ها متفاوت است.
  • سرنایه گذاری در هر جای از دنیا امکان پذیر است.
  • صبر و تحمل داشته باشید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]