[vc_row][vc_column][vc_column_text]

برنامه‌نویسان پایتون برای ساخت برنامه‌های کاربردی تحت وب و واسط‌های برنامه‌نویسی کاربردی (APIs) انتخاب‌های بسیار خوبی در اختیار دارند.

تا به امروز چهارچوب‌ها و کتابخانه‌های تحت وب متعددی برای پایتون ارائه شده‌اند. در ادامه همراه بیزمش شوید تا نگاهی به یکی از فریمورک پایتون بی اندازیم.

Django ،  Bottle ، Weppy، و Flask بخش کوچکی از چهارچوب‌های قدرتمندی هستند که فرآیند برنامه‌نویسی در پایتون را ساده کرده‌اند.در ادامه به معرفی چهار چوب تحت وب سبک وزن پایتون یعنی bottle   می پردازیم:

Bottle یک میکرو فریم ورک است که بر پایه ی پایتون نسخه ی ۳ اجرا می شود. این فریم ورک دارای حداقل ابزارهای مورد نیاز برای طراحی یک اپلیکیشن است لذا توسعه‌دهنده به هیچ وجه نیاز به کتابخانه‌های اضافی نخواهد داشت. انعطاف پذیری، امکان توسعه ی API های تحت وب و طراحی پروژه های سبک و ساده این فریم ورک را به کاندیدای خوبی برای بسیاری از توسعه دهندگان مبدل ساخته است

فریمورک Bottle یک میکروفریمورک سریع ،‌ سبک و ساده ی WSGI برای زبان پایتون است .

این میکروفریمورک به صورت یک ماژول توزیع می شود و هیچ وابستگی دیگری به جز کتابخانه استاندارد پایتون ندارد.برای ساخت وب اپلیکیشن های کوچک بسیار مناسب است و عمدتا برای توسعه ی API ها مورد استفاده قرار میگیرد .

Bottle را می‌توان نسخه کوچک‌شده Flask توصیف کرد. Bottle از یک ریزچهارچوب نیز کوچک‌تر و فشرده‌تر است، به دلیل این‌که همه کدهای پایه Bottle درون یک فایل قرار دارند. با توجه به کوچک بودن این چهارچوب، توسعه‌دهندگان می‌توانند از آن در پروژه‌های دیگر یا برای اجرای سریع‌تر پروژه‌های کوچکی شبیه به RESTFUL APIs استفاده کنند. این چهارچوب فاقد هرگونه وابستگی خارجی است. Bottle چهارچوب کوچکی است، اما به دلیل قابلیت‌های کاربردی که ارائه می‌کند، برای ساخت برنامه‌های وب عادی که به هیچ وابستگی خارجی نیازی ندارند، مناسب است.

سیستم مسیریابی Bottle بر پایه نگاشت آدرس‌های اینترنتی به توابع کار می‌کند. مکانیسمی که با ترکیب نحوی Flask تقریبا یکسان است. در ارتباط با تنظیم مسیرها با محدودیت‌های جدی روبه‌رو نخواهید شد و می‌توانید مسیرها را به شکل پویا ایجاد کنید. توسعه‌دهندگان می‌توانند از اشیای موجود در چهارچوب Bottle به‌منظور دسترسی و ویرایش داده‌های مربوط به درخواست‌ها و واکنش‌ها، کوکی‌ها، متغیرهای پرس‌وجو، داده‌های درون یک فرم که از عمل POST دریافت شده‌اند، سرباره‌های HTTP و آپلود فایل‌ها استفاده کنند. Bottle از موتور قالب‌بندی HTML ساده خودش استفاده می‌کند.

 

ویژگی های فریمورک Bottle زبان پایتون

 

  • سرور داخلی مبتنی بر HTTP  خودش را دارد .
  • پشتیبانی از پایگاه داده های مختلف
  • به سادگی هر چه تمام تر دسترسی به داده های فرم ها ، آپلود فایل ، کوکی ها و دیگر متاداده های مربوط به HTTP را فراهم میکند .

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]