[vc_row][vc_column][vc_column_text]همراه بیزمش در بیزمگ شوید تا یکی دیگر از اخبار دنیای کسب و کار را با هم مرور کنیم.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور با تاکید بر اینکه صندوق پژوهش و فناوری از پایه های مهم در توسعه است، گفت: پرداخت تسهیلات در رشد بخش های فناوری استان گیلان موثر است.

سورنا ستاری در حاشیه افتتاح صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی گیلان با بیان اینکه گیلان در حوزه راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری از اخرین استان ها است، گفت: گیلان متاسفانه در این حوزه عقب مانده است.

وی با تاکید بر اینکه صندوق پژوهش و فناوری از پایه های مهم در توسعه است، یادآور شد: پرداخت تسهیلات در رشد بخش های فناوری استان موثر است.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور با بیان اینکه رونق فعالیت این صندوق باید به طور جدی پیگیری شود، تاکید کرد: فعالیت این نوع صندوق ها باید شتاب بیشتری گیرد.

ستاری با اشاره به برخورداری گیلان از سرمایه انسانی کارآمد و کارآفرین یادآور شد: باید از این ظرفیت ها استفاده بهینه کرد و در راستای توسعه استان و کشور گام برداشت.

 صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی گیلان با مجوز صندوق نوآوری و شکوفایی کشور تاسیس شده و زیر نظر کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری کشور به فعالیت می پردازد.

پارک علم و فناوری، دانشگاه علوم پزشکی، دانشگاه گیلان و بخش خصوصی از سهامداران این صندوق هستند.

تمامی خدمات قابل ارائه در صندوق های پژوهش و فناوری کشور اعم از تسهیلات، لیزینگ محصولات، صدور ضمانت نامه، توانمندسازی و سرمایه گذاری خطر پذیر در صندوق گیلان ارائه می شود.

همچنین دکتر سورنا ستاری به همراه دکتر ارسلان زارع استاندار گیلان از محل احداث کارخانه نوآوری گیلان بازدید و از نزدیک در جریان فعالیت های در حال اجرا قرار گرفتند.

وسعت محدوده اجرای این طرح ۱۵ هزار مترمربع و مساحت سوله ها بالغ بر چهار هزار متر مربع است.

کمک به تحقق اقتصاد مقاومتی و دانش بنیان، نقش آفرینی در تحقق کارآفرینی مبتنی بر نوآوری، حمایت از تجاری سازی ایده ها و دستاوردهای علمی و تحقیقاتی در میان دانشجویان و دانش آموختگان رشته های مختلف، پرورش نیروی انسانی، حمایت از فعالیت های سیاستگذاری، مدیریت و تجاری سازی علم، فناوری، تقویت ارتباط بین صنعت و دانشگاه در حوزه رشته های سیاستگذاری، مدیریت و تجاری سازی و نوآوری و توسعه نهادهای فعال در تجاری سازی و توانمندسازی دستاوردهای علمی، تحقیقاتی و فناوری کشور بخشی از اهداف احداث این کارخانه است.

این کارخانه بصورت تخصصی به موضوعات و محورهایی از جمله گردشگری شهری، صنایع خلاق شهری، تعاملات اجتماعی، محیط زیست شهری، بهینه سازی مصرف انرژی، بازآفرینی شهری، پدافند غیر عامل، تاب آوری شهری، هوشمندسازی، تسهیل گری و تعمیر و نگهداری شهری می پردازد.

 

منبع: ایسنا

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]