[vc_row][vc_column][vc_column_text]

بهره گیری از علم مکاترونیک در حوزه های مختلف سیستم های زیستی مانند زراعت، جنگلداری، باغداری، دامپروری وغیره کشاورزی رباتیک نامیده می شود.

کشاورزی یک صنعت بیسار مهیج و در حال جذب سرمایه گذاران و شرکت های جدید است.این صنعت به سرعت در حال پیشرفت است. یکی از فناوری های که می تواند به این صنعت در حال توسعه کمک کند و یک تغیر و تحول چشم گیر در آن ایجاد کند علم مکاترونیک است ودر حال حاضر تحقیقات زیادی برای افزایش کاربرد رباتها در بخش کشاورزی انجام شده است.

سازمان ملل متحد تخمین می زند که جمعیت جهان از 7.3 میلیارد در سال 2050 به 9.7 میلیارد افزایش می یابد. پس کاملا واضح است که جهان نیاز بیشتری به غذا پیدا می کند و در این صورت کشاورزان با فشار زیادی روبرو خواهند شد و بازهم علمی که میتواند فشار را  برای کشاورزان به حداقل برساند مکاترونیک است.

ربات های کشاورزی از رسم مختلف میتوانند بازدهی تولید را برای کشاورزان بیشترکنند این ربات ها عبارت اند از : بازوهای رباتیک، تراکتور ها، پهباد ها،سم پاش ها، ربات های دیدبانی،ربات های برداشت میوه، ربات کنترول محیط و…

 

وظایف

ربات های کشاورزی وظیفه دارند تا امور تکراری و کسل کننده را برای کشاورزان به طور خودکار انجام می دهند

ربات ها را بیشتر در این موارد استفاده می کنند :

 

  • هرس
  • کاشت
  • برداشت
  • سم پاشی
  • مرتبسازی
  • بسته بندی

با این حال این کشاورزی و رباتیک با موانع و چالش های زیادی روبرو هستند. تقاضا برای غذا هر روز بیشتر     می شود و کشاورزان وظیفه دارند با کمک ربات های کشاورزی به این تقاضا پاسخ دهند  چون بدون این ربات ها پاسخ به این تقضا غیرممکن است پس کشاورزان باید به ربات های کشاورزی به چشم یک نیاز نگاه کنند تا از این تجارت در حال رشد عقب نمانند .

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]