[vc_row][vc_column][vc_column_text]همراه بیزمش شوید تا یکی دیگر از مقالات کسب و کار را با هم مرور کنیم.

برای راه اندازی هر کسب و کاری نیاز به سرمایه داریم، و استارتاپ ها نیز از این امر استثناء نیستند، از این روز باید با انواع سرمایه گذاران و انواع سرمایه موجود شناختی داشته باشیم تا بتوانیم بهترین گذینه برای کسب و کار خود را انتخاب کنیم تا کمترین مشکلات احتمالی در این زمینه برای کسب و کار ما به وجود بیاید.

هرچند سرمایه در کسب و کار یک امر مهم است اما این را باید بدانیم که تضمینی برای موفقیت یک کسب و کار نیست، تنها یک فاکتور در بین چندین فاکتور دیگر است که موجب موفقیت یک استارتاپ می شود.

سرمایه اولیه (Seed money)

این سرمایه در مرحله اول یک کسب و کار مورد نیاز است، به خصوص زمانی که می خواهید یک محصول را به مرحله تولید ابتدای برسانید، و قابل کسب است از انواع منابع از جمله سرمایه گذار و معمولا در ازای سرمایه ای که در اختیار شما قرار می دهد بخشی از سهام شرکت را برای خود بر میدارد.

سرمایه گذار فرشته (Angel capital). 

یک سرمایه گذار فرشته (همچنین به عنوان فرشته کسب و کار شناخته می شود) شخصی است که سرمایه ای برای استارتاپ ها فراهم میکند،معمولا در ازای سرمایه به عنوان شخص صاحب نظر در کسب و کار فعالیت خود را آغاز می کند.

سرمایه گذار خطر پذیر (Venture capital) 

به سرمایه گذارانی که بر روی استارتاپ هایی که فکر می کنند در آینده به یک کسب و کار موفق تبدل خواهند شد سرمیاه گذار خطرپذیر نام دارند. 

تامین سرمایه  (Fund raizing) 

تامین سرمایه می تواند از مراکز وام دهی و بانک ها انجام شود، اگر چه شما می توانید سرمایه مورد نیاز را نیز از افراد یا خانواده خود بدست آورید و طبق یک تفاهم با آن ها پول آنان را برگردانید. 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]