[vc_row][vc_column][vc_column_text]

گوگل ترندز یا گوگل ترند یکی از ابزارهای گوگل است

که در بحث سئو بسیار به شما کمک خواهد کرد. طراحی وب سایت شما تازه تمام شده است؟ یا از میزان بازدید وب سایت تان نسبت به رقبا ناراضی هستید؟

ما به شما یکی از مشهور ترین ابزارهای گوگل به نام گوگل ترندز را معرفی می کنیم که بسیار در بحث سئو هم کمک کننده خواهد بود. همراه ما در بیزمش شوید تا با این ابزار فوق العاده بیشتر آشنا شوید.

اما چرا گوگل ترندز اینقدر مشهور شده؟ صد در صد به خاطر اینکه یکی از ابزارهایی است که گوگل در اختیار کاربران گذاشته است. گوگل تقریبا یکی از بزرگترین منابع اطلاعات جستجوی اینترنتی کاربران است و اطلاعات صحیح و قابل استناد زیادی دارد. گوگل با استفاده از ابزار گوگل ترنز خود دری به سوی این اطلاعات بی شمار برای کاربران باز کرده است تا بتوانند از اطلاعات جستجو استفاده کنند.

مسلما اگر می خواهید در زمینه سئو پیشرفت کنید باید کلمات کلیدی صحیحی را انتخاب کنید و علاوه بر آن کلمات شما باید در موتورهای جستجو، زیاد جستجو شده باشند تا از این طریق تعداد کاربران بیشتری به سایت شما وارد شوند. در واقع زمانیکه شما یک کلمه کلیدی را در گوگل ترندز وارد می کنید، گوگل نه تنها روند جستجوی آن کلمه را در سالهای اخیر نشان می دهد، بلکه پیشنهاداتی در مورد درصد جستجوی کلمات مرتبط آن نیز می دهد. مثلا در مورد کلمه طراحی سایت، گوگل ترنز به ما می گوید جستجوهای زیادی در زمینه آموزش طراحی سایت و آموزش طراحی وب نیز صورت می گیرد.

اما نکته جالب دیگر استفاده از ابزار گوگل ترندز برای مقایسه چندین کلمه کلیدی مختلف نیز می تواند بسیار موثر باشد.

برای رقابت در فضای مجازی شما نیز حتما رقبایی دارید، اما چقدر یک وب سایت رقیب شما بازدید دارد، بستگی به کلمات کلیدی دارد که توسط آن کلمات کاربر به سایت وارد می شود. اگر کلمات کلیدی موفق رقیب شما جزء کلمات پر جستجو باشند، مطمئنا بازدیدکنندگان آن وب سایت بسیار زیاد خواهند بود.

یک مزیت دیگر گوگل ترند این است که شما از طریق آن می توانید یک یا چند وب سایت را نیز مورد بررسی قرار دهید، اما یک محدودیت اینکه تنها سایت های بزرگ در این زمینه مقایسه می شوند و گوگل ترندز اطلاعاتی در مورد سایت های کوچک در اختیار شما نمی گذارد و در زمینه این سایت های کوپک بهتر است از الکسا استفاده کنید.

یکی از مزایای مهم گوگل ترندز متوجه شدن مهم ترین و پر بازدید ترین مطالب و عنوان ها در کشورتان است، که البته اینجا یک جای تاسف وجود دارد و آن این است که ایران در بین این کشورها قرار ندارد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]