[vc_row][vc_column][vc_column_text]

همراه شتاب دهنده بیزمش شوید تا یکی دیگر از مقالات کسب و کار را با هم مرور کنیم.

اگر شما هم از آن دسته از افراد هستید که جاهای زیادی کلمه استارت اپ را شنیدید و نمیدونید که اصلا چی هست و یا حتی اگر هم میدانید دقیق نمیفهمید که چی هست خوندن این مطلب به شما کمک بسیار عالی میکند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=”استارتاپ چیست؟” font_container=”tag:h2|text_align:right” use_theme_fonts=”yes” spc_transition=””][vc_column_text]

استارت اپ در لغت معناهای مختلفی دارد مانند: کار نو ، نوآوری ، پروژه گروهی و ….. اما در اصل به معنای “شرکت نوپا ” می باشد که در واقع اگر بخواهیم به زبان ساده آن را بازگو کنیم به معنای یک گروهی که یک ایده را پرورش میدهند و آن را توسعه میدهند . 

[/vc_column_text][vc_column_text]

ما میتوانیم برای خود یک گروه درست کنیم (استارت اپ هیچ گونه محدودیت سنی ندارد.) و آن را به عنوان یک استارتاپ بالا بیاوریم و از سود آن استفاده کنیم .

برداشت اشتباه

خیلی از افراد به اشتباه یا از عمد برای خاص تر شدن کار خود از این واژه استفاده میکنند اما  مسئله این است که این واژه (استارت اپ) فقط در حوزه فناوری جوابگو است نه در حوزه دیگری ، درواقع افرادی که ایده جدیدی دارند یا حتی یک ایده ای که از قبل کسی استفاده کرده و آن را کنار گذاشته را به عنوان هدف انتخاب میکنند و آن را از طریق دنیای فناوری و اطلاعات توسعه میدهند .

[/vc_column_text][vc_column_text]برای مثال فردی یک ایده در مورد بخش لوازم آرایش در اینترنت را دارد که به این میتوان تقریبا به چشم یک استارت آپ نگاه کرد . 

لزومی ندارد که ما حتما یک ایده جدید یا یک قانون جدید یا ….. که مسائل پیچیده ای در این دهه دارد را وارد یک استارت آپ کنیم و میتوانیم از ایده های دیگر نیز استفاده کنیم . 

برای مثال ما از یک سایت خارجی که در حوزه فروش شکلات فعالیت میکند، میتوانیم ایده بگیریم و آن را در کشور خودمان به  صورت یک استارت آپ بالا بیاوریم . 

فک کنم که تقریبا معنی استارت آپ را فهمیدید اما شاید برای شما این سوال پیش بیاید که چگونه میتوانیم یک استارت آپ موفق داشته باشیم ؟ 

در ادامه مطلب میخواهیم به همین موضوع اشاره کنیم . [/vc_column_text][vc_column_text]

1 ایده خود را پیاده کنید. 

یکی از مهم ترین رکن های یک استارت اپ ایده آن است که یکی از مهم ترین قسمت های آن  به شمار می آید. که میتوانیم استارت آپ را به عنوان یک خانه در نظر بگیریم که وقتی میخواهیم آن را درست کنیم باید ستون ها را محکم قرار بدهیم ستون های استارت آپ ما در واقع همان ایده هست . 

بهتر است که آن ایده ای که میدهید در حوزه کاری و علاقه خود باشد به عنوان مثال اگر شما عاشق نقاشی هستید بهتر است که یک سایت به عنوان گالری بزنید . 

یک چیز مهمی که هست میتواند این باشد که ما مجبور نیستیم که حتما یک ایده جدید را داشته باشیم و میتوانیم از یک ایده ای که خوب است اما به هدف خوبی نرسیده است استفاده کنیم و ما آن استارت آپ را به هدف خود برسانیم پس این نکته خیلی مهم است که نیازی به ایده جدیدی نیست . 

البته  این بدین معنا نیست که ایده جدید را کنار بگذاریم چون بعضی از استارت آپ ها مانند amazon (سایت خرید انواع لوازم ) به هدف والا خود رسیدند و پای خود را در این کار محکم کرده اند و جایی برای شما در آن کار نیست (البته درصدش پایین هست ). 

2 در مورد ایده خود تحقیق کنید . 

بعد از اینکه یک موضوع خوب برای استارت اپ انتخاب کردیم باید در مورد آن تحقیق کافی را انجام بدیم ، برای مثال اگر میخواهیم یک شکلات فروشی مجازی درست کنیم ابتدا باید رقبا را که در این حوزه فعالیت میکنند پیدا کنیم و نقص های کار آن ها را پیدا کنیم که دیگر خودمان دچار آن نشویم . 

یا باید در مورد اینکه سایت با چه زبان برنامه نویسی بالا بیاید تحقیق کنیم . 

یکی از نکات مهم در مورد تحقیق کردن این است که یک منبع درست داشته باشیم که اطلاعات کافی را کسب و در صورت لزوم بعضی چیز ها را یاد بگیریم. 

3 جمع آوری گروه : 

خوب وقتی شما به اندازه کافی تحقیق کردین و به ایده خودتون ایمان آوردید وقت آن است که یک گروه حرفه ای برای خود تشکیل دهید ، شما باید به عنوان صاحب ایده بهترین افراد را برای رسیدن به هدفتون انتخاب کنین چون اگر افرادی که هیچ علاقه ای به هدف نداشته باشن نمیتوانن کل وجود خودشان  را روی هدف متمرکز کنن . 

پس بهتر به تحقیق های خود یک نگاه بکنین و کار ها را دسته بندی کنین و برای هرکار بهترین فرد را انتخاب کنین . 

سعی کنین برای یک استارت اپ بیش از 8 نفر را وارد کار خود نکنین زیرا بعدا بر سر سود کار اتفاق هایی پیش می آید که به مزاج همه خوش نمی آید . 

و بهتر هست که ایده خود را به ثبت برسانید که بعدا دچار مشکل نشود. 

البته برای بعضی از افراد پیش می آید که نمیتوانند افراد مورد نظر خود را پیدا کنند !!!!!  اصلا نگران این موضوع نباشید چرا که بسیاری از شرکت های توسعه دهنده هستند که این کار را برای شما انجام میدهند ، یکی از بهترین شتاب دهنده ها  در استان البرز شتاب دهنده بیزمش هست که این کار را برای شما انجام میدهد . 

4 نمونه کار تستی : 

بعد از اینکه گروه خود را تشکیل دادید و کار های استارت آپ خود را کامل کردید بهتر است که یک نمونه  تستی یا در واقع دمو را به بازار کار خود وارد کنید . 

برای مثال شما میخواهید یک سایت برای فروش لامپ بزنید ، بهتر است قبل از درست کردن کامل آن یک نسخه تستی یا دمو را درست کنین که یک تجربه  برای ساخت کار اصلی باشد و بتوانید خود را در آن حال کار به چالش بکشید . 

وقتی کار تستی شما  حاضر شد میبینید که خیلی از چاله های کار شما از بین میرود و میتوانید کار خود را بر روی غلتک بیندازید . 

حال موقع آن است که پروژه اصلی را استارت بزنید . 

سرمایه گزار: 

بعد از اینکه شما پروژه خود را پیاده سازی کردید نیاز به یک فرد دارید که هم شما را از لحاظ مالی ساپورت کند و هم از لحاظ تجربه و به شما بگوید که کجای کار را اشتباه رفتید و به شما یک مشاوره کاری بدهد و هر جا که نیاز به سرمایه داشتید پشت شما را خالی نکند و به شما کمک کند که کار خود را بالا بیاورید . 

تمام این کار ها را شتاب دهنده بیزمش برای شما انجام میدهد و باعث میشود که مسیر پیشرفت کاری خود را به درستی طی کنید. 

شتاب دهنده بیزمش با داشتن مشاور های قهار و سرمایه گذاران خوب توانسته استارت اپ ها را حمایت کند و بسیاری از استارتاپ هایی که با آن ها کار کردند به مقام های بالا رسیدند . 

پس شما میتوانید با خیال راحت به این شرکت اطمینان کنید و روی آن ها برای توسعه استارتاپ حساب باز کنید . 

6 ثبت  کار و ایده و ورود به بازار کار : 

خوب شما الان با داشتن این همه مشاور و دانش هایی که میتونین  در این شرکت کسب کنین دیگر آماده هستید که ورود خود  را به بازار کار اعلام کنید و آماده سود دهی شوید زیرا شما توانستید تمام اطلاعات مناسب در این کار را کسب کنید و منبع مالی خوب هم پیدا کنید و به همین راحتی توانستید یک استارت آپ فوق العاده درست کنید و آن را به سود دهی برسانید و یک منبع در آمدی برای خود داشته باشید . 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]